Nie da się ukryć, że komputery All-in-One cieszą się coraz większą popularnością. Nie jest to jednak nic zaskakującego, jeśli weźmiemy pod uwagę szereg zalet takiego rozwiązania. Konsumenci mogą mieć jednak problemy w zakresie zakupu nowego modelu. Czym są komputery AiO? Dlaczego warto zdecydować się na zakup komputera All-in-One? W jaki sposób dokonać wyboru urządzenia All-in-One? Czym charakteryzuje się Dell OptiPlex? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym wpisem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Czym są komputery AiO?

Komputery All-in-One to dość charakterystyczne urządzenia, które bardzo sprytnie mieszczą w monitorze zróżnicowane podzespoły, takie jak chociażby dysk twardy, kartę graficzną, napęd, procesor, płytę główną. Takie rozwiązanie ma pozytywny wpływ na praktyczność sprzętu. Właściciel może dodatkowo cieszyć się z estetycznego i nowoczesnego wyglądu. Poszczególne porty znajdziemy w jednej obudowie, do której bez większych problemów podłączymy urządzenia peryferyjne. Do najpopularniejszych zaliczamy myszkę, głośniki, słuchawki i klawiaturę.

Wybierając komputer AiO Dell OptiPlex lub dowolny inny model, każdorazowo powinniśmy zwrócić uwagę na specyfikację

Dlaczego warto zdecydować się na zakup komputera All-in-One?

Komputery AiO cieszą się ogromną popularnością, jeśli chodzi o zastosowanie biznesowe dla firm. Wiąże się to z wieloma zaletami, o których z pewnością warto wspomnieć. Przede wszystkim możemy cieszyć się z dużego porządku, jak również z braku plątaniny kabli. Całość prezentuje się bardzo estetycznie, jednocześnie zmniejsza się prawdopodobieństwo potknięcia w związku z chwilą nieuwagi. Znajdujące się podzespoły w monitorze sprawiają, że zorganizowanie własnej pracy jest znacznie mniej problematyczne. Dodatkowo zwiększa się ilość dostępnego miejsca, co w przypadku niewielkich pomieszczeń ma szczególne znaczenie. Kolejnymi zaletami są lekkość, energooszczędność i stosunkowo cicha praca. Ta ostatnia umożliwia zmaksymalizowanie własnego skupienia. Mniejsze zużycie prądu jest natomiast okazją do zaoszczędzenia sporej ilości pieniędzy. Komputery All-in-One charakteryzują się również dotykowym ekranem, co jeszcze bardziej zwiększa możliwości w zakresie codziennego użytkowania. Do pozostałych korzyści możemy zaliczyć możliwość wymiany zróżnicowanych podzespołów, ochronę przeciwkradzieżową. Modele nadają się do przedstawiania prezentacji firmowych, które w dużych przedsiębiorstwach są bardzo powszechne.

W jaki sposób dokonać wyboru urządzenia All-in-One?


Wybierając komputer AiO Dell OptiPlex lub dowolny inny model, każdorazowo powinniśmy zwrócić uwagę na specyfikację. Zapoznajmy się z możliwościami sprzętu. Weźmy pod uwagę te parametry, które są najistotniejsze. Mowa chociażby o typie procesora. Do zastosowań biznesowych niezbędne są jednostki charakteryzujące się potężną mocą obliczeniową, atrakcyjną częstotliwością taktowania i dużą liczbą rdzeni. Nie zapominajmy o pamięci RAM- na dzień dzisiejszy 8 GB to niemalże standard, aby móc wykonywać wiele operacji jednocześnie. Kolejnym ważnym aspektem jest karta graficzna- zintegrowana bądź dedykowana, w zależności od tego, jakie będzie zastosowanie AiO. Skupmy się również na dysku twardym- najlepszym rozwiązaniem wydają się być egzemplarze SSD, bowiem charakteryzują się znacznie większą szybkością zapisywania i odczytywania danych, aniżeli poprzednie dyski HDD. Niemniej ważna jest wielkość ekranu. Do biura wystarczające mogą okazać się monitory oscylujące w granicach od 21 do 23 cali- przeglądanie arkuszy kalkulacyjnych jest wówczas bardzo wygodne.

Dell OptiPlex – czym charakteryzuje się ten sprzęt?

Dużą popularnością cieszą się komputery Dell OptiPlex, które wyposażone są wydajne procesory Intel Core i5 10. generacji, a także w pojemne dyski SSD, które są gwarancją szybkiego i stabilnego działania. Z reguły oferowana jest pamięć RAM wynosząca 8 GB, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją rozszerzyć. Użytkownik może cieszyć się z bezprzewodowej komunikacji Bluetooth i WiFi, co znacznie zwiększa możliwości w zakresie użytkowania.