Marka Dell jest rozpoznawana na całym świecie, a szczególnie w jego biznesowych zakątkach. Nic w tym dziwnego, gdyż oferuje swoje komputery i laptopy od wielu lat, dostarczając w nich wszystkiego, czego mógłby zapragnąć użytkownik. Warto dowiedzieć się trochę więcej o samych komputerach Dell, gdyż pomoże to w podjęciu dobrej decyzji co do zakupu określonego modelu. Co dokładnie znajdziemy w tej ofercie?

Co charakteryzuje komputery Dell?

Na początku warto przyjrzeć się charakterystyce, którą każdy komputer Dell sobą prezentuje, choć czasem w innym natężeniu. Przede wszystkim są to produkty, których przeznaczenie jest czysto biznesowe i biurowe. Warto jednak wiedzieć, że istnieją również opcje, które sprawdzą się podczas bardziej zaawansowanych czynności, co jest często zauważane przez grafików i architektów.

Komputery Dell to zawierają w sobie wysokiej jakości procesory Intel – każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, gdyż w ofercie spotkać można podstawowe opcje, takie jak Intel Core i3-12100, jak również niezwykle wydajny Intel Core i7-10700 vPro. Jak w każdym nowoczesnym sprzęcie, producent stawia tutaj na dyski SSD, które znaleźć można w różnych pojemnościach – czasem dodawane są również dyski HDD o pojemności kilku TB. Dell implementuje tutaj głównie zintegrowane karty graficzne, takie jak Intel UHD 630, które sprawnie poradzą sobie z biurowymi potrzebami.

Marka Dell jest rozpoznawana na całym świecie, a szczególnie w jego biznesowych zakątkach

Nie bez wagi jest tutaj również estetyka komputerów Dell. Przedstawiają się one bardzo nowocześnie, charakteryzując się głębokimi odcieniami szarości i czerni, co daje wydźwięk elegancji. Wszystko to połączone zostało z minimalistycznym stylem, który sprawdzi się w każdym biurowym budynku.

Komputery Dell Optiplex – co je wyróżnia?

W rodzinie komputerów Dell jedną z dwóch kluczowych serii jest kolekcja Optiplex. Stworzona została z myślą o łatwiej personalizacji względem potrzeb, przez co każdy użytkownik i firma znajdą coś, co będzie odpowiednie do ich wymagań. Wysokiej jakości podzespoły łączą się tutaj z wytrzymałością obudowy, która zapewnia jednocześnie bardzo cichą pracę. Warto zauważyć również dobre możliwości chłodzenia, dzięki czemu komputery te nie sprawiają dodatkowych problemów podczas pracy.

Co ważne, kolekcja Optiplex wyróżnia w sobie kilka serii. Czym się od siebie różnią?

  • Seria Optiplex 7000 – znajdują się tutaj takie modele, jak 7060 i 7050, które charakteryzują się najwyższymi parametrami podzespołowymi. Postawiono tutaj na wysokie taktowanie takich procesorów, jak Intel Core i7-10700 vPro, zapewniając w ten sposób bezproblemową pracę biurową. Nie zabrakło również pamięci RAM w wersji DDR4, której pojemność osiąga nawet 128 GB. Co ważne, seria ta wyposażona jest w dyski SSD tworzone w technologii PCIe NVMe M.2, które zapewniają niezwykle krótki czas rozruchu i sprawny dostęp do plików.
  • Seria Optiplex 5000 – stworzona z myślą o trudnych pracach biurowych, zawiera w sobie pamięć RAM DDR4 o pojemności do 64 GB. Co ważne, dostępna jest tutaj możliwość obsługiwania aż 3 ekranów bez użycia dodatkowych kart graficznych – można jednak postawić na dodatek dedykowanej karty AMD.
  • Seria Optiplex 3000 – najmniej zaawansowane pod kątem specyfikacji, poradzą sobie jednak świetnie w dużych, korporacyjnych warunkach. Posiadają najnowsze karty Wi-Fi 802.11ac Wave 2, przez co dostęp do sieci będzie płynny i szybki.

Czym odznaczają się komputery z serii Vostro?

Dell Vostro to kolekcja komputerów, która przeznaczona została do wszelkich zadań biurowych, radząc sobie z prostymi, jak i zaawansowanymi oprogramowaniami. Komputery te są proste w obsłudze, ciche i niezawodne, pozwalając na długą pracę bez prawdopodobieństwa zakłóceń. Co ważne, posiadają również duże możliwości personalizacji pod kątem swoich parametrów.

Jednostki z tej serii posiadają procesory Intel, które można spotkać w ich różnych seriach i taktowaniach. Postawiono tutaj głównie na zintegrowane karty graficzne, jak i duże pojemności pamięci RAM. Dużą wagę przyłożono również do obudowy, która wykonana została zarówno z metalu, jak i sztucznych dodatków. Nie zabrakło również aspektów dotyczących bezpieczeństwa – Kensington Lock i układu szyfrowania TPM.

Jak widać, komputery Dell mienią się różnymi specyfikacjami i dodatkami – warto poznać swoje własne potrzeby przed zakupem jednego z nich.