Prowadzisz własną firmę i chcesz wyposażyć ją w wysokiej klasy sprzęt spełniający Twoje oczekiwania? A może wykonujesz na co dzień bardzo skomplikowaną pracę na swoim komputerze i obecny ma za słabe parametry? Przeczytaj zatem poniższy artykuł prezentujący profesjonalne stacje robocze Dell, a być może trafisz właśnie na model, który przypadnie Ci do gustu.

Firma Dell wyszła naprzeciw osobom, które wymagają od swoich maszyn bardzo dużo i mocno je na co dzień eksploatują. Profesjonalne stacje robocze Dell, to bardzo dobre jakościowo produkty do zastosowań zarówno biznesowych jak i kierowane do profesjonalistów w swoim fachu, którzy oczekują od maszyny wysokiej mocy i po prostu niezawodności. Przyjrzyjmy się zatem kilku przykładowym modelom.

Stacja robocza Dell Precision

Ta stacja robocza to idealne rozwiązanie dla grafików komputerowych. Stacja została bowiem wyposażona w wysokiej klasy kartę graficzną NVIDIA Quadro P400, która uzyskała aż 1595 punktów w aplikacji PassMark. PassMark jest profesjonalnym narzędziem do testowania wydajności sprzętu komputerowego. Karta graficzna, w którą wyposażona jest maszyna posiada aż 2 GB pamięci video GDDR5.

Jeżeli chodzi o dysk twardy, w stacji umieszczono bardzo wydajny dysk SSD o pojemności 512 GB. Pamięć masową uzupełnia także drugi dysk o pojemności aż 8 TB. Jeżeli tworzymy zatem skomplikowane projekty, filmy bądź grafikę, która zajmuje dużo miejsca na dysku, warto rozważyć zakup tego konkretnego modelu.

W stacji roboczej standardowo umieszczono 32 GB pamięci ramowej z częstotliwością taktowania wynoszącą 3200 MHz

Sercem tej potężnej maszyny jest 6-rdzeniowy procesor Intel Core i5-11600, który we wspomnianej już wyżej aplikacji PassMark uzyskał świetny wynik 18237 punktów. Procesor pracuje z częstotliwością 2,80 GHz zaś w trybie turbo/boost 4,80 GHz.

Komputer dysponuje aż 32 GB pamięci ramowej. Maksymalna wielkość pamięci, jaką możemy w nim zainstalować to 128 GB.

Jak widzimy, jest to maszyna o dużej mocy, niewątpliwie warta swojej ceny.

Podstawowa specyfikacja produktu:

 • Procesor Intel Core i5-11600 vPro
 • Dyski SSD 512 GB + 7200 obr./min 8 TB
 • Pamięć RAM 32 GB
 • System Windows 11 Pro
 • Karta graficzna NVIDIA Quadro P400.

Firma Dell wyszła naprzeciw osobom, które wymagają od swoich maszyn bardzo dużo i mocno je na co dzień eksploatują

Stacja robocza Dell Precision 3450

Jest to nieco tańsza opcja, aniżeli model opisywany powyżej, lecz również posiadająca wysoką moc. To komputer z tej samej serii, o nieco mniej zaawansowanych parametrach, lecz równie popularny wśród wymagających użytkowników.

W stacji roboczej standardowo umieszczono 32 GB pamięci ramowej z częstotliwością taktowania wynoszącą 3200 MHz. Całkowita wielkość pamięci ramowej, którą można zainstalować w tej maszynie to 128 GB.

Komputer dysponuje kartą graficzną NVIDIA Quadro P400, która jak wspomniano uzyskała 1595 punktów w aplikacji PassMark. Karta graficzna zawiera w sobie 2 GB pamięci video typu GDDR5.

Stacja robocza ma zainstalowane w sobie dwa dyski twarde, jeden o pojemności 512 GB, drugi o pojemności 1 TB.  Warto wspomnieć fakt, że dysponuje ona napędem optycznym DVD-RW.

Najważniejszą częścią tej maszyny jest procesor Intel Core  i5-11600 o częstotliwości taktowania od 2,80 GHz do maksymalnie 4,80 GHz.

Stacja waży około 6 kg.

Podstawowa specyfikacja produktu:

 • Procesor Intel Core i5-11600 vPro
 • Dyski SSD 512 GB + HDD 1 TB
 • Pamięć RAM 32 GB
 • Karta graficzna NVIDIA Quadro P400
 • System Windows 11 Pro.

Stacja robocza Dell Precision 3450

Model o stosunkowo umiarkowanej cenie, stanowiący alternatywę, dla stacji, którą opisywaliśmy powyżej, Dysponuje ona niemal identycznymi parametrami, z tą jedyną różnicą, że wspomniana stacja robocza posiada dwa dyski twarde o pojemności odpowiednio 1 TB oraz 2 TB.

Podstawowa specyfikacja produktu:

 • Procesor Intel Core i5-11600 vPro
 • Dyski SSD 1 TB + 7200 obr./min 2 TB
 • Pamięć RAM 32 GB
 • Karta graficzna NVIDIA Quadro P400
 • System Windows 11 Pro.

Podsumowanie

Powyżej opisaliśmy jedynie trzy, spośród wielu stacji roboczych, które ma w swojej ofercie firma Dell. Są to produkty dobrej jakości. Jeżeli zatem zdecydujesz się na jeden z nich, nie zawiedziesz się.