Zasilacze awaryjne UPS w ostatnich latach stały się nieodłącznym elementem w codziennej działalności wielu przedsiębiorstw – zarówno mniejszych firm, jak i dużych przedsiębiorstw. Nie powinno to nikogo dziwić: UPS to gwarancja bezpieczeństwa. Dzięki tego typu zasilaczom można uniknąć przerw w pracy, a także, a może nawet  przede wszystkim, zapobiec utracie danych. Niezależnie od tego, czym zajmuje się Państwa firma – obsługa klienta, produkcja, handel itp. – posiadanie dobrej jakości zasilacza UPS zapewni Ci bezpieczeństw w obszarze przetwarzania danych biznesowych. Potraktuj zakup UPS jak cenną inwestycję w rozwój Twojego przedsiębiorstwa. Zapoznajcie się z naszym asortymentem – zasilacze UPS to ważna część oferty prezentowanej przez ITnes.

Zasilacze UPS – dlaczego są ważne?

Czym są zasilacze UPS? Sposób działania tego typu urządzeń jest dość prosty – ze zrozumieniem nie powinny mieć problemu nawet osoby bez doświadczenia w IT. UPS-y to niewielkie i poręczne akumulatory, które wykorzystuje się w celu magazynowania energii elektrycznej. Co ważne, energia przechowywana w UPS nie jest wykorzystywana na co dzień.

Zasilacze typu UPS wykorzystuje się w krytycznych momentach, tzn. wtedy, gdy w firmie nastąpi awaria zasilania. Nie chcą Państwo doprowadzić do sytuacji, w której niespodziewana przerwa w dostawie prądu doprowadzi do wyłączenia komputerów i innych urządzeń biurowych? Jeśli tak, to zasilacze UPS stanowią rozwiązanie problemu – są one kołem ratunkowym, ponieważ dostarczają wcześniej zmagazynowaną energię, by podtrzymać pracę urządzeń elektrycznych do momentu rozwiązania problemu.

Jeśli w Waszej firmie pojawi się problem w postaci przerwy w dostarczaniu energii elektrycznej, firmowy system zasilania automatycznie przełączy się ze standardowego źródła na UPS. Dzięki temu Wasi pracownicy będą mogli kontynuować pracę bez niepotrzebnych przerw i straty czasu… a jak wiadomo, w biznesie przysłowie „czas to pieniądz” zawsze jest aktualne

Instalacja UPS w firmie sprawia, że nawet pomimo awarii można kontynuować pracę systemów komputerowych, serwerów, centrów danych, serwerowni, a także systemów oświetleniowych, alarmowych, chłodniczych czy klimatyzacyjnych.

Zakup UPS to nie fanaberia, ale konieczność i przejaw rozważnego podejścia do prowadzenia biznesu. W przypadku wielu przedsiębiorstw korzystanie z UPS jest nie tylko kwestią zapewnienia ciągłości pracy (choć to oczywiście również jest ważne), ale również skuteczna ochrona przed stratami finansowymi.

Nierzadko okazuje się, że przerwanie pracy nawet na kilka minut może spowodować ogromne konsekwencje finansowe i wielotysięczne straty. To właśnie dlatego firmy inwestują w zaawansowane systemy UPS, które zapewniają awaryjne zasilanie przez wiele godzin. Oczywiście, nie oznacza to jeszcze, że UPS pozostaje domeną dużych przedsiębiorstw. Wręcz przeciwnie – w małych, rodzinnych firmach, a nawet w przypadku freelancerów bezpieczeństwo to podstawa sukcesu.

Zasilacze UPS – jakie modele można znaleźć w ofercie naszego sklepu?

W ofercie sklepu internetowego ITnes można znaleźć nowoczesne rozwiązania dla biznesu – zarówno tego małego, jak i dużego. Wśród produktów, które można znaleźć w asortymencie sklepu, znajdują się m.in. wysokiej jakości zasilacze UPS, a wśród nich na przykład takie modele jak:

  • zasilacz UPS CyberPower UT850EGFR – urządzenie to ma moc na poziomie 425W oraz 3 gniazda typu E (francuskie), co wystarcza do podłączenia i zasilania kilku urządzeń jednocześnie. Topologia Line-interactive zapewnia ochronę przed spadkiem napięcia, a czas przełączania 4ms jest wystarczająco szybki, aby nie dopuścić do przerwy w zasilaniu i utraty danych,
  • zasilacz awaryjny UPS APC BK650EI – ten model również zapewnia bezpieczeństwo podczas pracy w czasie awarii prądu. Obudowa typu Tower to rozwiązanie, które zapewnia wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, z kolei moc na poziomie 400W pozwala na dostarczenie mocy do kilku urządzeń jednocześnie. Czas przełączania 8ms pozwala na utrzymanie stałego napięcia pomimo awarii systemu zasilania w firmie,

oraz wiele innych, w tym np. zasilacz awaryjny UPS APC Smart-UPS SMX1000I czy zasilacz awaryjny UPS APC BACK-UPS BX500CI.