Szukasz nowego sprzętu do nagrywania, obróbki i montażu filmów lub klipów video? Zajmujesz się fotografią lub nagrywaniem i masteringiem dźwięku? Możesz zainwestować w jedno urządzenie, aby usprawnić i przyspieszyć swoją pracę. Sprawdź laptopa Microsoft Surface Laptop Studio. Dowiedz się więcej o jego możliwościach i osiągach.

Multi zadaniowe laptopy Microsoft Surface Laptop Studio

Urządzenia takie jak Surface Laptop Studio, określa się mianem 2 w 1. Działają i wyglądają jak laptopy, ale można je także z powodzeniem przekształcić w nieco większy tablet. Sprzęt ten jest wyposażony w 14,4-calowy ekran dotykowy, którego rozdzielczość stanowi 2400 X 1600 pikseli. Ich częstotliwość odświeżania osiąga 120 Hz, a za bardzo dokładne odwzorowanie szczegółów wyświetlanych treści odpowiada technologia Dolby Vision.

Niesamowity jest ich ekran, ponieważ można go złożyć w trzech trybach takich jak: laptop, scena i studio. Tryb laptop to zwykłe korzystanie z komputera w biurze lub domu. W przypadku trybu scena ekran można zwinąć do przodu, ukrywając jednocześnie klawiaturę. Jest to znakomite rozwiązanie w czasie prezentacji i oglądania treści. Ostatni tryb studio umożliwia położenie ekranu na płasko na klawiaturze. Sprzęt zmienia się w tablet, na którym można rysować lub robić szybkie notatki.

Najważniejsze cechy Surface Laptop Studio

Znakiem rozpoznawczym sprzętu jest jego obudowa. Jest wykonana z aluminium z dodatkiem magnezu. Dzięki temu laptop przy zwiększonym poborze energii znakomicie oddaje ciepło na zewnątrz. Użyte do obudowy materiały zapewniają także wyjątkową trwałość konstrukcji. Nie bez znaczenia jest także ogólny wygląd zewnętrzny, który w tym przypadku prezentuje się naprawdę profesjonalnie i zarazem minimalistycznie.

Microsoft Surface Laptop Studio posiada także nowe pióro Surface Slim Pen 2, które jest zintegrowane z dotykowym trybem ekranu. Pióro można dyskretnie schować w podstawie na przyczep magnesowy. W czasie gdy nie jest używane, może tam spokojnie ładować się przed następnym użyciem.

Możliwości i specyfikacja Surface Laptop Studio

Ten niesamowity sprzęt w swojej najnowszej wersji jest zasilany czterordzeniowym procesorem Intel Core i11 oraz 16 lub 32-gigabajtowymi pamięciami ram. Posiada 2 terabajty pamięci masowej, a także zintegrowaną kartę graficzną Intel Iris Xe. Laptop wyposażony jest w dwa porty USB 4.0 z obsługą Thunderbolt 4.

Kamera potrafi filmować w jakości 1080p i spokojnie wystarcza do prowadzenia webinarów lub szkoleń online. Za jakość dźwięku odpowiada technologia Dolby Atmos. W laptopie znajdziemy także dwa mikrofony dalekiego zasięgu. Bateria użyta w Surface Laptop Studio powinna zapewnić 19 godzin pracy.