Laptopy firmy HP Inc. są skierowane do szerokiej liczby odbiorców. Każdy klient znajdzie coś dla siebie – zaczynając od użytkowników domowych po pracowników potrzebujących wydajnego sprzętu. Seria HP ProBook została stworzona zwłaszcza dla pracowników biznesowych. Użyte w niej rozwiązania sprawdzą się w środowisku pracy.

Charakterystyka serii HP ProBook

Laptopy firmy HP Inc. są skierowane do szerokiej liczby odbiorców

Notebooki serii ProBook charakteryzuje wysoka jakość wykonania i zachęcająca stylistka. Serie HP ProBook urozmaicono praktycznymi udogodnieniami. Cena za laptopy jest adekwatna do jakości sprzętu. Matryce wykorzystane w produkcji tego sprzętu są bardzo dobrej jakości, a te w wersji matowej zapewniają komfort pracy na wysokim poziomie. Laptopy są wyposażone w nowoczesne i zaawansowane podzespoły zapewniające odpowiednią moc do sprawnego funkcjonowania. Klawiatura w laptopach zapewnia wygodne użytkowanie i posiada opcję podświetlenia. Ponadto w większych modelach jest wyposażona w blok numeryczny. Seria ProBook ma także zabezpieczenia w postaci czytnika linii papilarnych i modułu TPM.

HP ProBook podzespoły

  • dysk – droższe modele są wyposażone w dysk SSD. Dostępne są modele z dyskami talerzowymi o pojemności 500 – 750 GB.
  • karta graficzna – w tańszych modelach wykorzystano zintegrowane karty graficzne, w droższych zainstalowano wyprodukowane przez firmę AMD.
  • procesor – w notebookach HP ProBook wykorzystuje się przeważnie procesory Intel Core i3, i5, i7 –trzeciej i czwartej generacji. W niewielkiej liczbie można spotkać platformę AMD.

HP ProBook – podserie

Laptopy HP ProBook wyróżniają się wysoką jakością wykonania i dużą funkcjonalnością

  •  HP ProBook 430 – laptop z  13,3-calowym ekranem z matową matrycą o rozdzielczości 1366×768 pikseli. Charakteryzuje się kompaktowymi rozmiarami – waga to tylko 1,6 kg a grubość nie przekracza 2,3cm . Idealnie sprawdzi się u osób dużo podróżujących. Wyposażone w procesory czwartej generacji Intel Core i3 oraz Core i5.
  • HP ProBook 450 – to 15,6-calowe laptopy obudowane pokrywą wykonaną  z tworzyw sztucznych oraz wzmocnionej aluminiowej jednostki zasadniczej. Wyróżniają się długim czasem pracy na baterii .
  • HP ProBook 455 –  notebooki tej serii mają 15,6 calową matrycę o rozdzielczości 1366×768. Zostały wyposażone w platformę AMD, dzięki czemu mają niższą cenę. Będą odpowiednie do pracy biurowej.
  • HP ProBook 470 – laptopy o 17- calowym ekranem o rozdzielczości 1600×900 pikseli, ich waga nie przekracza 3 kg. Zainstalowano w nich procesory Intel Core i3, i5 oraz Core i7 czwartej generacji. Posiadają dedykowaną kartę graficzną AMD Radeon HD 8750. Niewysoka cena stanowi zaletę tej serii.
  • -HP ProBook 4740s – ekran ma 17,3 cala. Wyposażone są w procesory drugiej i trzeciej generacji i dedykowaną kartę graficzną AMD Radeon HD7650M. Laptop tej serii może stanowić stację roboczą/
  • HP ProBook 6470b –laptop będzie odpowiedni do pracy w biurze i podróży. Ekran wyświetla obraz na 14- calowej matrycy, a cały notebook waży niespełna 2 kg. Jest kompaktowy i wytrzymały. Podzespoły wykorzystane w tej serii umożliwiają komfortowe użytkowanie.
  • HP ProBook 6570b – 15 -calowy laptop o  rozdzielczości 1600×900 pikseli. W jego  wnętrzu znajduje się procesor dwurdzeniowy Core i5 i karta graficzna Radeon HD 7570.

Laptopy HP ProBook wyróżniają się wysoką jakością wykonania i dużą funkcjonalnością. Sprawdzą się do pracy w biurze, a także podczas podróży. Seria HP ProBook to notebooki, które posłużą na lata.